Duitslandweb logo Duitslandweb

Meerdere deelstaten willen nikaab op scholen verbieden

Kort nieuws - 5 februari 2020 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Meerdere deelstaten in Duitsland willen het dragen van gezichtsbedekkende kleding op scholen en universiteiten verbieden. Aanleiding is de uitspraak van een rechter in Hamburg die het dragen van een nikaab op school toestond.

Er is geen juridische basis voor het verbod op gezichtsbedekkende kleding - zoals nikaabs of boerka's - op scholen en universiteiten, bepaalde de rechter in Hamburg maandag. Overheidsinstanties in de deelstaat wilden een 16-jarige scholiere het dragen van een nikaab op haar beroepsopleiding verbieden. Maar zij heeft recht op de wettelijk vastgelegde vrijheid van geloof, aldus de rechter.

Onderwijs is in Duitsland een deelstaataangelegenheid. In verschillende deelstaten, zoals in Hamburg en Baden-Württemberg, willen politici nu de eigen schoolwet aan te passen om het dragen van gezichtssluiers in het onderwijs te verbieden. Op scholen en universiteiten moeten scholieren en docenten elkaar in het gezicht kunnen kijken, zeggen zij. Sleeswijk-Holstein gaat de schoolwet aanpassen na een verzoek van de universiteit van Kiel om gezichtssluiers te verbieden. Maar daar werken ze aan een compromis, omdat regeringspartij Die Grünen aan de vrijheid van godsdienst wil vasthouden en streng gelovige vrouwen de toegang tot onderwijs niet wil ontzeggen.

Andere deelstaten - Berlijn, Saksen, Bremen, Hessen, Thüringen en Noordrijn-Westfalen - vinden gezichtsbedekkende kleding in het onderwijs ook niet gewenst, maar hebben geen plannen de schoolwet aan te passen. Het probleem doet zich daar niet voor of ze hebben andere regelingen om het op te lossen, zeggen zij. Lees meer bij tagesspiegel.de en Süddeutsche.de

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer:

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.


Lees meer

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.


Lees meer

Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid

Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid

Een groot opgezet onderzoek identificeert vormen van racisme in Duitse overheidsdiensten en draagt maatregelen aan.


Lees meer

Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar

Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar

Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger