Duitslandweb logo Duitslandweb

9 mei: Russische vlaggen verboden in Berlijn

Kort nieuws - 9 mei 2023 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Op enkele plekken in Berlijn wordt vandaag stilgestaan bij 9 mei, de dag waarop Rusland de overwinning op nazi-Duitsland in 1945 herdenkt. De politie heeft extra mensen ingezet. 

Bij het grote Sovjet-monument in het Treptower Park heeft de Russische ambassadeur Sergei Netschajew dinsdag samen met oud-SED-politicus Egon Krenz een krans gelegd voor de gesneuvelde soldaten van het Rode Leger. Bij de herdenking waren zo'n 400 mensen aanwezig. Volgens de politie verliep het 'grotendeels probleemloos'. 

De huidige oorlog in Oekraïne zorgt net als vorig jaar voor spanningen op 8 mei ('Tag der Befreiung') en 9 mei. De politie-inzet in Berlijn is om die reden groter dan de afgelopen jaren, er zijn zo'n 1300 agenten ingezet. Ook geldt er vandaag een verbod op het tonen van Russische vlaggen in Berlijn. Dat oordeelde de rechter maandagmiddag, nadat een lagere rechter dit weekend had beslist dat dat wel mocht. Bezoekers van Sovjet-monumenten worden door de politie op vlaggen gecontroleerd. 

Een groep Tsjechische sympathisanten van de Russisch-nationalistische motorbende Nachtwolven die naar Berlijn was gekomen, moest hun Russische vlaggen aan de politie afgeven. De Nachtwolven gelden als Poetin-aanhangers. Ook Duitse leden van de Nachtwolven zijn in Berlijn. Russische leden van de bende zijn er niet bij, zij mochten vanwege de sancties tegen Rusland de EU niet in. Maandag verliep de 'Tag der Befreiung' zonder grote ongeregeldheden. Lees meer bij Rbb24

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Doodgaan in Duitsland

Doodgaan in Duitsland

Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.


Lees meer

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.


Lees meer

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Judith de Jong onderzocht hoe burgers met migratieachtergrond zich vertegenwoordigd voelen in de politiek.


Lees meer

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Vrezen voor je leven op de fiets in Hamburg. Paul Kerssemakers opent onze serie eindejaarscolumns.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger