
Protesten tegen extreemrechts in Saksen en Thüringen
Kort nieuws - 26 augustus 2024 - Auteur: Redactie DuitslandwebPrecies een week voor de deelstaatverkiezingen in de Oost-Duitse deelstaten Saksen en Thüringen zijn zondag duizenden mensen de straat op gegaan tegen rechts-extremisme en voor democratie.
In Dresden en in Leipzig waren volgens de organisatoren ongeveer 11.000 deelnemers op de been. Ze riepen op om aankomende zondag, 1 september, naar de stembus te gaan en voor een democratische partij te stemmen.
In Leipzig waarschuwde burgemeester Burkhard Jung (SPD) voor de opkomst van rechts-extremisme. Ook riep hij mensen op in hun dagelijks leven voor democratie te vechten; op hun werk en in verenigingen.
In Erfurt protesteerden ongeveer 7000 mensen voor het deelstaatparlement in Thüringen tegen een Rechtsruck, een politieke verschuiving naar rechts. Lees meer bij Süddeutsche Zeitung
Saksen en Thüringen kiezen aanstaande zondag een nieuw deelstaatparlement. Brandenburg doet dat op 22 september. De rechts-radicale AfD wordt volgens de laatste peilingen in alle drie de deelstaten de grootste partij. Lees meer in ons Factsheet Verkiezingen in Oost-Duitsland.
View this post on Instagram
Lees meer over 'Politiek':

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’
Merz' regering scoort slecht in de peilingen. Toch is politicoloog Korte optimistisch. “Er is geld. Daarmee kun je veel doen.”
.jpg)
CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software
Minister Dobrindt (CSU) onderzoekt of Duitsland gebruik kan maken van surveillancesoftware van het omstreden Amerikaanse bedrijf Palantir.

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd
Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken
Topmanager Wildberger moet ervoor zorgen dat Duitsland eindelijk ‘een digitaal soeverein land’ wordt.
Reacties
Geen reacties aanwezig