
Podcast Achtung: Duitse formatie en nieuwe Bondsdag
Achtergrond - 25 maart 2025 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe nieuw gekozen Bondsdag is op 25 maart voor het eerst bijeen gekomen. Hoe ziet het nieuwe Duitse parlement eruit? Ondertussen is de formatie in volle gang. De CDU/CSU en de SPD hebben groen licht gekregen voor de miljarden die ze in defensie en infrastructuur willen investeren, maar dat ging niet zonder slag of stoot. En er zijn nog meer harde noten te kraken. Journalist en podcastmaker Max Smedes spreekt hierover met Duitslandweb-redacteur Marja Verburg.
In deze podcast hoor je audiofragmenten van:
- Gregor Gysi (Die Linke) opent als langstzittende parlementariër de eerste vergadering van de nieuwe Bonsdag (25-3-2025)
- Katharina Dröge, fractievoorzitter van de Groenen, uit in de Bondsdag stevige kritiek op CDU-leider Friedrich Merz en de manier waarop hij miljarden in defensie en infrastructuur wil investeren (13-3-2025)
- Friedrich Merz (CDU), beoogd kanselier, legt in de Bondsdag uit waarom de miljardeninvesteringen in defensie en infrastructuur noodzakelijk zijn (18 maart 2025)
- CDU-leider Friedrich Merz haalt in de slotbijeenkomst van zijn campagne, voorafgaand aan de verkiezingen, uit naar 'links' en naar mensen die de straat op gaan om voor de democratie te demonstreren (22-2-2025)
- Nieuwsmedia over AfD-politicus Maximilian Krah (mei-juni 2024)
Meer over de nieuwe Bondsdag en de coalitieonderhandelingen vind je op Duitslandweb
Overzicht: Alle podcast-afleveringen van Achtung! Duitse updates
Lees meer over 'Verkiezingen 2025':

Nieuwe Bondsdag: minder zetels, meer mannen
Het percentage mannen stijgt en de Bondsdag blijft behoorlijk wit. Wie zitten in het parlement dat op 25 maart wordt geïnstalleerd?

AfD'ers brengen Russische invloed in Bondsdag
Zeker 5 van de 152 AfD-afgevaardigden in de nieuwe Bondsdag hebben nauwe banden met Poetins Rusland.

CDU/CSU en SPD eens over miljardenkredieten
CDU en SPD willen miljarden investeren in defensie en infrastructuur. Sneuvelt nu toch de schuldenrem?

Waarom Oost-Duitsland massaal AfD stemt
De AfD werd in Oost-Duitsland vrijwel overal de grootste bij de verkiezingen zondag. Hoe is dat te verklaren?
Reacties
Geen reacties aanwezig