Duitslandweb
Meerderheid Duitse kiezers tegen samenwerking met AfD
Kort nieuws - 12 augustus 2019 - Auteur: Redactie DuitslandwebEen meerderheid van de Duitse kiezers, 58 procent, vindt dat andere partijen niet met de AfD moeten samenwerken. In West-Duitsland zijn meer kiezers tegen zo'n samenwerking dan in Oost-Duitsland.
Van de ondervraagden in West-Duitsland geeft 59 procent aan tegen samenwerking met de AfD te zijn, in Oost-Duitsland is dat 50 procent. Dat blijkt uit de Politbarometer van ZDF en Tagesspiegel, uitgevoerd door de Forschungsgruppe Wahlen. Van alle ondervraagden zegt 37 procent het verkeerd te vinden dat andere partijen niet met de rechts-nationalistische AfD willen samenwerken.
De komende maanden zijn er in drie Oost-Duitse deelstaten verkiezingen: op 1 september in Saksen en Brandenburg, op 27 oktober in Thüringen. De AfD doet het in de peilingen goed en zou in een of meerdere deelstaten zelfs de grootste partij kunnen worden. Verschillende CDU-politici, onder wie minister-president van Saksen Kretschmer en partijvoorzitter Kramp-Karrenbauer, hebben zich tegen samenwerking met de AfD uitgesproken.
De meeste kiezers, 69 procent, verwachten een slechter beleid als de AfD in een van de deelstaatregeringen komt. Ook hier zijn de kiezers in West-Duitsland (72 procent) een stuk sceptischer dan die in Oost-Duitsland (57 procent). 9 procent hoopt op een beter beleid met de AfD in de regering (West: 7 procent, Oost: 15 procent). Lees meer bij ZDF.de en tagesspiegel.de
Lees meer over 'Politiek':
Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor
Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.
Met Schröder was het zelden saai
Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.
Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af
De AfD in Saksen-Anhalt zou na de verkiezingen in september kunnen gaan regeren. Dat maakt veel mensen nerveus.
'Lobbyminister' Reiche oogst vooral kritiek
Minister van Economie en Energie Reiche moet een energiecrisis managen en voor een 'Wirtschaftswende' zorgen.

Reacties
Geen reacties aanwezig