Duitslandweb logo Duitslandweb

Merkel en Steinmeier aanwezig bij herdenking aanslag Hanau

Kort nieuws - 5 maart 2020 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Kanselier Merkel en bondspresident Steinmeier hebben woensdag in Hanau samen met inwoners van de stad de slachtoffers van de aanslag op twee shishalounges herdacht.

Bij de zwaarbewaakte herdenkingsplechtigheid op het marktplein in Hanau waren volgens de politie rond de 2000 mensen aanwezig, onder wie de nabestaanden van de slachtoffers. Ook deelstaatpremier Volker Bouffier van Hessen was aanwezig.  

De meerderheid van de mensen in Duitsland is tegen uitsluiting en wrok, zei Steinmeier in zijn toespraak. "Maar weten dat je in de meerderheid bent, is niet genoeg", voegde hij eraan toe. "Het zwijgen van velen moet niet voor sommigen een aanmoediging zijn." De meerderheid moet zich in verenigingen, in cafe's of in het stadion meer laten zien en horen, benadrukte hij. Lees meer bij Tagesspiegel

De aanslag is donderdagochtend ook in de Bondsdag herdacht. Daarna volgde een debat over de omgang met rechtsextremisme. Bondsdagvoorzitter Schäuble riep de overheid op meer te doen om rechtse terreur in Duitsland te bestrijden. Lees meer bij Taggeschau

Op 19 februari schoot een 43-jarige man in en rond twee shishalounges in Hanau. Negen mensen werden vermoord, zes raakten gewond. De man had een racistisch motief.

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot

Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot

Menig Duitse student heeft koffieketen LAP in de ban gedaan. Het bedrijf zou met durfkapitaal de concurrentie wegdrukken.


Lees meer

Duitsland in 2026

Duitsland in 2026

Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.


Lees meer

Doodgaan in Duitsland

Doodgaan in Duitsland

Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.


Lees meer

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger