
Merkel en Steinmeier aanwezig bij herdenking aanslag Hanau
Kort nieuws - 5 maart 2020 - Auteur: Redactie DuitslandwebKanselier Merkel en bondspresident Steinmeier hebben woensdag in Hanau samen met inwoners van de stad de slachtoffers van de aanslag op twee shishalounges herdacht.
Bij de zwaarbewaakte herdenkingsplechtigheid op het marktplein in Hanau waren volgens de politie rond de 2000 mensen aanwezig, onder wie de nabestaanden van de slachtoffers. Ook deelstaatpremier Volker Bouffier van Hessen was aanwezig.
De meerderheid van de mensen in Duitsland is tegen uitsluiting en wrok, zei Steinmeier in zijn toespraak. "Maar weten dat je in de meerderheid bent, is niet genoeg", voegde hij eraan toe. "Het zwijgen van velen moet niet voor sommigen een aanmoediging zijn." De meerderheid moet zich in verenigingen, in cafe's of in het stadion meer laten zien en horen, benadrukte hij. Lees meer bij Tagesspiegel
De aanslag is donderdagochtend ook in de Bondsdag herdacht. Daarna volgde een debat over de omgang met rechtsextremisme. Bondsdagvoorzitter Schäuble riep de overheid op meer te doen om rechtse terreur in Duitsland te bestrijden. Lees meer bij Taggeschau
Op 19 februari schoot een 43-jarige man in en rond twee shishalounges in Hanau. Negen mensen werden vermoord, zes raakten gewond. De man had een racistisch motief.
Lees meer over 'Maatschappij':

Een kwartiertje om de democratie te redden
Beierse scholen moeten per week een kwartiertje lestijd besteden aan een passage uit de grondwet: de 'Verfassungsviertelstunde'.

Duitsers sceptisch over Duitse eenwording
Duitsland viert vandaag de Dag van de Duitse Eenheid. Veel mensen zijn pessimistischer geworden over de Duitse eenwording.

Een zeer Duits syndroom
Columnist Merlijn Schoonenboom verdiept zich in het fenomeen van een verzonnen joodse identiteit.

'Hamburgse Banksy' hangt overal bordjes op
Honderden gebaksbordjes met kritische teksten hangen inmiddels in heel Hamburg. De kunstenares blijft liever anoniem.
Reacties
Geen reacties aanwezig