Duitslandweb logo Duitslandweb

Volkswagen verkoopt omstreden fabriek in Xinjiang

Kort nieuws - 27 november 2024 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Volkswagen verkoopt zijn fabriek in Xinjiang. De aanwezigheid van het Duitse autoconcern in de Chinese regio is omstreden, omdat China daar Oeigoeren onderdrukt. Volkswagen krijgt al langer het verwijt te profiteren van Oeigoerse dwangarbeid.

Volkswagen en het Chinese SAIC, die de fabriek samen exploiteren, verkopen het bedrijf in Xinjiangs hoofdstad Ürümqi aan een dochtermaatschappij van het Chinese overheidsconcern Shanghai Lingang Development Group. Ook testbanen in Turpan en Anting worden verkocht. Mensenrechtenorganisaties en politici verwijten Volkswagen dat het in Xinjiang gebruik maakt van Oeigoerse dwangarbeiders. Het Duitse autoconcern zelf ontkent dit. De fabriek wordt volgens VW verkocht om economische redenen. 

Volkswagen en SAIC hebben hun samenwerkingsovereenkomst verlengd tot 2040. De komende jaren willen ze 18 nieuwe modellen op de markt brengen, waaronder elektrische en hybride auto's. VW hoopt 15 procent marktaandeel in China te bereiken in 2030. Lees meer bij Der Spiegel en Tagesschau

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer:

Elon Musk verzet zich tegen Duits arbeidsrecht

Elon Musk verzet zich tegen Duits arbeidsrecht

De Duitse Tesla-fabriek ligt onder vuur omdat die zich niets aantrekt van het Duitse arbeidsrecht. Zo worden zieke werknemers gekort op hun loon.


Lees meer

Waar gaat het mis in de Duitse economie?

Waar gaat het mis in de Duitse economie?

De Duitse economische groei blijft achter. Met deze knelpunten moet een nieuwe regering aan de gang.


Lees meer

Soapserie 'investeren met de schuldenrem'

Soapserie 'investeren met de schuldenrem'

Wat een misdaadserie gemeen heeft met de Berlijnse politiek legt econoom Carsten Brzeski uit in zijn nieuwe column.


Lees meer

De Duitse e-auto wacht op de parking

De Duitse e-auto wacht op de parking

Voor de Duitse autosector zijn de gouden jaren achter de rug, schrijft econoom Brzeski. De Duitse automakers gooien het roer om.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger