
Musk mengt zich volop in Duitse verkiezingen
Kort nieuws - 2 januari 2025 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe verontwaardiging over de inmenging van de Amerikaanse ondernemer Elon Musk in de verkiezingsstrijd in Duitsland is groot.
De Duitse krant Die Welt, onderdeel van mediagroep Axel Springer, publiceerde afgelopen zondag een gastbijdrage van Musk waarin de miljardair opriep om op de rechtsradicale partij Alternative für Deutschland (AfD) te stemmen. De AfD is zo extreem dat de andere politieke partijen hebben afgesproken er niet mee samen te werken. Volgens Duitse media heeft een lid van de Raad van Commissarissen van Springer aan Musk gevraagd om de gastbijdrage te schrijven. RvC-lid Martin Varsavsky heeft op X geschreven dat hij het was die Musk benaderde voor het stuk, nadat Musk zich op X positief had uitgelaten over de AfD. Varsavsky zegt met Musk bevriend te zijn. Hij zou vervolgens de hoofdredacteur van de krant hebben gevraagd of ze dit stuk wilde plaatsen en die zou hebben ingestemd. Op de redactie van Die Welt was veel weerstand tegen plaatsing van het stuk.
Op zijn eigen platform X heeft Musk de afgelopen week meerdere beledigende tweets over Duitse politici gepubliceerd. Ook bondspresident Steinmeier schold hij uit. Duitse politici reageren verontwaardigd en hekelen de inmenging van buitenaf in de Duitse verkiezingsstrijd. De AfD reageerde enthousiast op de steun van Elon Musk. Volgens de partij zijn er contacten om binnenkort een gesprek tussen partijleider Alice Weidel en Elon Musk uit te zenden, mogelijk via X. Lees meer bij Deutschlandfunk
Musk heeft zakelijke belangen in Duitsland. Hij bouwde een Tesla-fabriek in Brandenburg.
Lees meer:

CDU/CSU en SPD presenteren regeerakkoord
De nieuwe regering van CDU-leider Merz treedt begin mei aan. Het migratiebeleid wordt strenger en bedrijven worden ontlast.

De Beatles zingen in Berlijn
De SPD en de CDU denken fundamenteel verschillend over economisch beleid. Carsten Brzeski vreest dat dat niet goed komt.

Podcast Achtung: Duitse formatie en nieuwe Bondsdag
Hoe gaat het met de Duitse formatie? Max Smedes en Marja Verburg praten je bij.

Nieuwe Bondsdag: minder zetels, meer mannen
Het percentage mannen stijgt en de Bondsdag blijft behoorlijk wit. Wie zitten in het parlement dat op 25 maart wordt geïnstalleerd?
Reacties
Geen reacties aanwezig