Duitslandweb logo Duitslandweb

'Deutsche Bahn betaalt recordsom voor vertragingen'

Kort nieuws - 10 maart 2025 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De Deutsche Bahn heeft reizigers vorig jaar een recordbedrag van 197 miljoen euro moeten terugbetalen. Dat melden Duitse media. Als een trein veel vertraging heeft of helemaal uitvalt, kunnen reizigers in Duitsland een deel van de kosten van hun ticket terugvragen.  

In 2024 zijn bij de Deutsche Bahn 6,9 miljoen verzoeken om compensatie binnengekomen, waarna 197 miljoen euro is uitbetaald. Dat meldt de Bild am Sonntag, die zegt over de cijfers te beschikken. In 2023 betaalden de Duitse spoorwegen 133 miljoen euro terug wegens vertragingen, in 2022 was dat 93 miljoen. In totaal liep vorig jaar meer dan een derde van het aantal treinen vertragingen op, meldde de Deutsche Bahn begin dit jaar. 

Het Duitse spoorbedrijf kampt al geruime tijd met een vervallen en overbelaste infrastructuur. Die veroorzaakt 80 procent van de vertragingen, aldus een woordvoerder van de Deutsche Bahn in de Bild am Sonntag. Het spoorwegnetwerk moet de komende jaren worden gesaneerd. Daarvoor worden trajecten deels afgesloten, wat in eerste instantie tot langere reistijden en meer overstappen leidt. In 2027 moet 70 tot 80 procent van de IC- en ICE-treinen weer op tijd rijden. Lees meer bij Der Spiegel

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer:

Juridische kennis als wapen tegen rechtspopulisten

Juridische kennis als wapen tegen rechtspopulisten

Burgermoed #4: Jurist Maximilian Steinbeis maakt de Duitse samenleving alert op de zwakke plekken in de rechtsstaat.


Lees meer

Ambtenarenstatus

Ambtenarenstatus

Duitse ambtenaren hebben privileges, maar die hebben een prijs. Column van Maarten Westerveen, Nederlander in Keulen


Lees meer

Waar gaat het mis in de Duitse economie?

Waar gaat het mis in de Duitse economie?

De Duitse economische groei blijft achter. Met deze knelpunten moet een nieuwe regering aan de gang.


Lees meer

Zingende oma’s in opstand tegen extreemrechts

Zingende oma’s in opstand tegen extreemrechts

Tienduizenden Duitse senioren sloten zich aan bij de Omas gegen Rechts. In Hamburg zingen ze in koor tegen de AfD


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger