Duitslandweb logo Duitslandweb

Steun voor Oost-Duitsland bij omschakelen energie

Kort nieuws - 14 juni 2022 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Kanselier Scholz heeft de Oost-Duitse deelstaten steun toegezegd bij de omschakeling van hun energievoorziening. Ze moeten snel af van de afhankelijkheid van Russische energiebronnen. Scholz sprak de Oost-Duitse premiers maandag bij hun jaarlijkse overleg. Ze maakten ook afspraken over onderzoek naar waterstof en een 'vakkrachtenoffensief Oost-Duitsland'. 

De Oost-Duitse olieraffinaderijen Schwedt (Brandenburg) en Leuna (Saksen-Anhalt) moeten het door het Europese embargo binnenkort zonder Russische olie doen. Voor de omschakeling naar andere energiebronnen krijgen ze geld van de bondsregering, heeft Scholz de Oost-Duitse minister-presidenten beloofd. Zij waren voor hun Ministerpräsidentenkonferenz Ost (MKP Ost) samengekomen op het eiland Riems in Mecklenburg-Voorpommeren.

Volgens Scholz kunnen de Oost-Duitse deelstaten bij de transformatie naar een klimaatneutrale economie "een leidende rol" spelen. Om Russische olie te vervangen, pleitte minister-president van Mecklenburg-Voorpommeren Manuela Schwesig (SPD) voor olietransporten via de haven van Rostock naar de raffinaderij Schwedt in Brandenburg. Daar wordt nu nog aardolie gebruikt die via de Droezjba-pijplijn uit Rusland wordt aangevoerd. Ook wil Schwesig het gasnetwerk van de Nord Stream-pijpleidingen in haar deelstaat gebruiken voor transport van vloeibaar gas.    

De deelstaatpremiers hebben verder met de bondsregering afgesproken dat er een belangenvertegenwoordiging - een soort coördinatiepunt - van de Oost-Duitse deelstaten in Berlijn komt voor onderzoek naar waterstof. Om meer vakkrachten naar Oost-Duitsland te krijgen wordt in het najaar een top 'vakkrachtenoffensief Oost-Duitsland' georganiseerd. Lees meer bij Tagesschau en bij de bondsregering

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer:

Boeken: Duitsland onder de loep

Boeken: Duitsland onder de loep

Zeven nieuwe boeken van Nederlandse en Vlaamse auteurs nemen Duitsland vanuit verschillende invalshoeken onder de loep.


Lees meer

Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

Journalist Rob Savelberg confronteerde AfD-leider Alice Weidel met haar bizarre uitspraken over Hitler.


Lees meer

Kan Merz, het Stehaufmännchen, ook vooruit?

Kan Merz, het Stehaufmännchen, ook vooruit?

Het vertrek van fractievoorzitter Spahn biedt Merz de kans op een reset, aldus econoom Brzeski. Maar doet hij er ook iets mee?


Lees meer

Gesomber in Duitsland anno nu

Gesomber in Duitsland anno nu

In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' schrijft NOS-correspondent Chiem Balduk over de huidige malaise.


Lees meer

↑
top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger