
Duitse minister: 'Wees waakzaam op kerstmarkt'
Kort nieuws - 28 november 2024 - Auteur: Redactie DuitslandwebMinister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser (SPD) roept mensen op waakzaam te zijn als ze een kerstmarkt bezoeken. Er zijn volgens haar geen concrete aanwijzingen voor gevaar, maar de binnenlandse veiligheidsdienst ziet de kerstmarkten als een 'ideologisch geschikt doel voor islamistisch gemotiveerde personen'.
Het gevaar van islamistische terreur blijft groot en Duitsland is nog steeds een doelwit voor organisaties als IS, meldt de binnenlandse veiligheidsdienst Verfassungsschutz. Dat geldt ook voor kerstmarkten, die volgens de dienst als "toonbeeld van de westerse cultuur en levenswijze" worden gezien.
Faeser wijst op de strengere veiligheidsmaatregelen die dit jaar gelden, zoals het verbod een mes bij je te dragen. Deze strengere regels werden ingevoerd na een mesaanval in Solingen in augustus, waarbij drie mensen om het leven kwamen. Wie op een kerstmarkt met een mes wordt betrapt, kan een boete van tot 10.000 euro krijgen, waarschuwt Faeser. Als je een stiletto bij je hebt, loop je het riscio van een gevangenisstraf tot drie jaar. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Maatschappij':

Duitse legerbases door spionage-drones bezocht
Boven Duitse strategische doelen worden veelvuldig drones gezien. Alles wijst op Russische spionage.

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd
Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?

Discriminatie Sinti en Roma neemt toe in Duitsland
Discriminatie en geweld jegens Sinti en Roma is in Duitsland flink toegenomen.

Klöckner strijkt de regenboogvlag op de Rijksdag
De regenboogvlag wordt niet meer gehesen op de Rijksdag tijdens de Berlin Pride, en medewerkers lopen niet meer mee in de parade.
Reacties
Geen reacties aanwezig