
40 jaar na 'Duitse herfst': Steinmeier wil sterke rechtsstaat
Kort nieuws - 18 oktober 2017 - Auteur: Redactie DuitslandwebVandaag is het 40 jaar geleden dat Duitsland werd opgeschrikt door de moord op de ontvoerde werkgeversvoorzitter Hanns Martin Schleyer door de linkse terreurorganisatie Rote Armee Fraktion. Bondspresident Steinmeier benadrukt in een toespraak ter gelegenheid daarvan het belang van de rechtsstaat.
Steinmeier roept in zijn rede op alle vormen van terrorisme op tijd te bestrijden. Duitsland houdt zich niet genoeg bezig met de motieven van fanatici en doet te weinig tegen radicalisering, aldus de bondspresident. Terroristen, of ze nou links, rechts of islamistisch zijn, willen "destabilisatie door angst" bereiken. Steinmeier sprak zich uit tegen een "verzwakking van politie en justitie" door bezuinigingen. Daarnaast riep hij voormalige RAF-leden op hun "zwijgen te breken" en informatie te geven over terreurdaden die nog niet zijn opgehelderd. Zo is nog steeds onduidelijk wie Schleyer hebben vermoord. Lees meer bij Tagesschau.de en Zeit.de
Vandaag is het 40 jaar geleden dat de RAF-terreur in Duitsland een hoogtepunt bereikte. Deze periode wordt de Duitse herfst genoemd. In Mogadishu werd op 18 oktober 1977 het Lufthansa-toestel Landshut door de Duitse anti-terreureenheid GSG9 bestormd. Het was enkele dagen eerder ontvoerd door RAF-sympathisanten van het Volksfront voor de Bevrijding van Palestina, die net als de ontvoerders van Schleyer de vrijlating van een aantal RAF-terroristen eisten. Na de bestorming pleegden RAF-terroristen Baader, Ensslin en Raspe zelfmoord in hun cel. Schleyer werd door zijn ontvoerders doodgeschoten. Lees meer op Duitslandweb
Lees meer:

Hoe de laatste DDR-regering zichzelf ophief
Oud-regeringswoordvoerder Matthias Gehler over de zomer van 1990, toen de BRD en de DDR de eenwording voorbereidden.

Continuïteiten in de Duitse geschiedenis
In de bundel 'Nederlandse historici over Duitsland' gaat het naast de breuken ook over de doorlopende lijnen in het Duitse verleden.
Das Grüne Band: van DDR-grens naar groene oase
Waar ooit de grens tussen Oost- en West-Duitsland liep, is een uniek ecosysteem ontstaan. Redacteur Lynn Stroo wandelde een etappe.

'Duitse media dragen bij aan moslimhaat'
Moslims in Duitsland worden in veel situaties gediscrimineerd. Media spelen daarin ook een rol.
Reacties
Geen reacties aanwezig