
Tientallen kunststukken in Berlijnse musea besmeurd
Kort nieuws - 21 oktober 2020 - Auteur: Redactie DuitslandwebOp de Dag van de Duitse Eenheid, die op 3 oktober werd gevierd, zijn in Berlijn tientallen kunststukken in verschillende musea beschadigd. De stukken zijn volgens Duitse media met een olieachtige vloeistof besmeurd. Wie er achter de actie zit, is nog onbekend.
Minstens zeventig kunstwerken en artefacten van onder andere het Pergamonmuseum, het Neues Museum en de Alte Nationalgalerie zijn op 3 oktober beschadigd, melden Deutschlandfunk en Die Zeit. Het gaat onder meer om Egyptische sarcofagen, stenen sculpturen en 19e eeuwse schilderijen. Duitse media spreken van een van de grootste kunstvernielingen in het naoorlogse Duitsland.
Tot op heden hebben de autoriteiten niet over de vernielingen bericht en ook andere musea werden niet ingelicht. Inmiddels hebben woordvoerders van de stichting Preußischer Kulturbesitz en de Berlijnse politie de mediaberichten bevestigd.
Wie er achter de beschadigingen zit, is nog onbekend, maar volgens Deutschlandfunk en Die Zeit zou bekend complotdenker en voormalig veganistisch chef-kok Attila Hildmann een rol kunnen hebben gespeeld. Hij heeft volgens Die Zeit in de afgelopen maanden via social media berichten verspreid over de 'troon van Satan' die zich in het Pergamonmuseum zou bevinden, en dat het museum het centrum van de 'globale satanistenscene en coronacriminelen' zou zijn. Volgens Hildmann worden er in het museum mensenoffers gebracht en kinderen misbruikt. Lees meer bij Tagesschau en Die Zeit
Lees meer over 'Maatschappij':

Warum, wieso: wordt de Duitse grens bewaakt?
Het Schengenverdrag maakte een einde aan grenscontroles in de EU. Toch worden voertuigen tussen Oostenrijk en Duitsland goed gecontroleerd. Hoe kan dat?
Freiheitsfonds koopt zwartrijders vrij
Zwartrijders horen niet in de gevangenis, vindt het Freiheitsfonds. Het riep 15 maart uit tot Freedom Day.

Vrouwendag: Duitse loonkloof en rolmodellen
Omdat het Internationale Vrouwendag is, stellen we vijf Duitse vrouwen voor die ons dit jaar zijn opgevallen.
Een nieuwe omgang met het koloniale verleden
De Duitse omgang met roofkunst laat zien hoe snel de maatschappelijke discussie is veranderd.
Reacties
Geen reacties aanwezig